Tamahagane San Tournierveitsi 7 cm

160.00

San tournier- veitsi kuuluu Tamahagane :n San- sarjaan. Se on ... Lue lisää
Tuotetunnus (SKU): 130158 Osasto: Avainsana tuotteelle Tuotemerkki:

Myyjä: Cervera

San tournier- veitsi kuuluu Tamahagane :n San- sarjaan. Se on pieni, joustava veitsi, joka on kehitetty pyöreiden hedelmien ja kasvisten käsittelyyn. Tournier- veitsellä voit esimerkiksi kuoria sipulia tai omenaa suoraan kädessä, ilman leikkuulautaa.

Veitsen kahva on valmistettu kauniista punaruskeasta pakkapuutasta. Kahvaan on myös asetettu painoa, joka antaa veitselle loistavan tasapainon.

Nimi Tamahagane tulee kallisarvoisesta teräksestä, jota käytetään katana-miekkojen, eli perinteisten japanilaisten samuraimiekkojen valmistuksessa. Miekat koostuvat kovan ja pehmeän teräksen yhdistelmästä. Tätä ainutlaatuista valmistusmenetelmää on käytetty monien sukupolvien ajan ja se on nykyään Tamahaganen veitsien valmistuksen perusta.

*Tuotteiden tämän hetken saatavuuden ja hinnan näet verkkokaupasta. 

Lisää vastaavia tuotteita voit etsiä sivustoltamme käyttäen hakutoimintoa.

Sivustolla on mainoslinkkejä tuotteita myyviin verkkokauppoihin. 

Sivustolla on käytössä evästeitä palvelun toimittamiseen ja liikenteen analysointiin. Voit joko hyväksyä tai kieltää nämä valintasi mukaan.
Lue lisää
Hyväksy
Hylkää
Scroll to Top