- Palkittu saapas, jolla on ylivertainen pito mutaisilla poluilla ja vaikeassa maastossa
- Kolmikerroksinen luonnonkumi koko jalkaterän alueella lisää vakautta ja kestävyyttä
- Säädettävä kiilaremmi varressa takaa optimaalisen istuvuuden ja vedenpitävyyden
- Kestävä ja nopeasti kuivuva polyesterivuori irrotettavalla EVA-sisäpohjallisella
- PVC-vapaa rakenne Vikingin ainutlaatuisella UGC-pohjalla täydellistä pitoa varten
Viking Trophy High on vankka ja luotettava saapas, joka on kehitetty erityisesti metsästäjille ja ulkoilmaharrastajille. Valmistettu kevyemmästä kumiseoksesta, joka vähentää saappaan kokonaispainoa tinkimättä laadusta. Ainutlaatuinen kolmikerroksinen rakenne tarjoaa ylivoimaista vakautta vaativassa maastossa.
Saapas on varustettu Vikingin yksinoikeudella valmistetulla UGC-pohjalla, jossa on syvät monisuuntaiset urat koko ulkopohjan alueella. Tämä antaa sinulle varman pidon kaikissa olosuhteissa. Korkea varsi säädettävällä soljella pitää sinut kuivana, kun taas muotoiltu ja irrotettava EVA-sisäpohjallinen tarjoaa koko päivän mukavuuden ja nopean kuivumisen.
Standardikokoinen istuvuus varressa ja nilkan yli sekä tilavampi jalkaterän alue tekevät tästä saappaan, joka sopii useimmille jaloille. Trophy High on sekä toiminnallinen että kestävä – saapas, josta on iloa monien vuosien ajan.
Materiaali: Luonnonkumi | Vuori: Polyesteri | Sisäpohjallinen: EVA





