Chevalier Liner CoolMax -sukat, musta

13,86

Tuotetunnus (SKU): chevalier2392535-236971-330321 Osasto: Avainsana tuotteelle Tuotemerkki:
  • Valmistettu teknisestä Coolmax®-materiaalista, joka siirtää kosteuden iholta pois ja ylläpitää miellyttävää lämpötilaa.
  • Täydellinen ensimmäisenä kerroksena paksumpien sukkien alla vaelluskengissä ja kumisaappaissa.
  • Ohut varvasommel on sijoitettu jalan alle ehkäisemään hiertymiä pitkillä vaelluksilla.
  • Joustava resorivarsi ja elastiset yksityiskohdat jalkaosassa takaavat hyvän istuvuuden.
  • Sisältää ilmanvaihtokanavia, jotka pitävät jalat kuivina ja mukavina.

Chevalier Liner Coolmax -sukat on suunniteltu tarjoamaan optimaalista mukavuutta viileämmissä sääolosuhteissa. Tekninen Coolmax®-materiaali tunnetaan erinomaisesta kosteudenhallinnastaan, mikä vähentää merkittävästi rakkojen ja hiertymien riskiä pitkäkestoisessa käytössä. Toimiessaan ensimmäisenä kerroksena sukat maksimoivat kosteuden siirtymisen pois iholta.

Korkealaatuiset sukat soveltuvat erinomaisesti alussukkina paksumpien sukkien alla tai kevyessä käytössä itsekseen. Ohut rakenne ei vie ylimääräistä tilaa kengissä, mutta tarjoaa silti tehokkaan suojan ja mukavuuden kaikissa ulkoiluaktiviteeteissa.

Materiaali: 70 % Coolmax®, 25 % polyamidi, 5 % spandex | Paino: 40 g | Väri: Vihreä


Verkkokauppa: Widforss


Lisää samankaltaisia tuotteita

Lisää tuotteita tuotemerkiltä Chevalier

Hyvä tietää

Tuotteen saatavuus, hinta, toimitusajat ja muut ehdot voivat muuttua nopeasti. Suosittelemme tarkistamaan ajantasaiset tiedot aina suoraan myyjän verkkokaupasta ennen tilausta.

Suomessa kuluttajalla on yleensä oikeus palauttaa tuote 14 päivän kuluessa, mutta käytännöt voivat vaihdella verkkokaupoittain. Myyjä vastaa aina tuotteen toimituksesta, hinnasta, takuusta ja mahdollisista reklamaatioista.

Suosittelemme tutustumaan myyjän toimitusehtoihin, palautuskäytäntöihin ja asiakaspalvelun ohjeisiin ennen tilausta. Näin varmistat, että saat juuri sen tuotteen ja palvelun, jonka haluat.

Scroll to Top