Huom! Näytteet on tarkoitettu tuotteen testamiseen: voit tilata yhtä näytetuotetta max 2 kpl
Herkälle iholle sopiva puhdistusbalmi poistaa kasvoilta hellävaraisesti meikin ja lian
Evolve Organic Beauty Gentle Cleansing Melt on pehmeytensä vuoksi erinomainen puhdistusbalmi normaalille ja kuivalle iholle. Puhdas, rauhoittava ja miellyttävä puhdistus normaalille ja kuivalle iholle. Luonnolliset sokeri-uutteet yhdessä veden kanssa muuttavat kirkkaan balsamin maitomaiseksi koostumukseksi, joka puhdistaa ihon jättäen sen rauhoitetuksi ja kosteutetuksi. Ravitseva baobaböljy rauhoittaa ja kosteuttaa ihoa. Tämä täysin luonnollinen, saippuaton puhdistusgeeli on herkästi hajustettu hypoallergeenisella luomuvaniljalla ja ruusulla ja sitä voidaan käyttää kuuman kankaan kanssa kasvoilla lisähemmotteluksi.
Tärkeimmät aktiivi-ainesosat:
Luomu-baobaböljy on tunnettu uskomattomista eduista, joita se tuo iholle ja hiuksille. Baobab-puun eri osia on käytetty muinaisista ajoista lähtien sen erittäin runsaan kalsiumin ja C-vitamiinipitoisuuksien vuoksi. Baobaböljy sisältää myös runsaasti proteiineja ja A-vitamiinia. Ravinnerikas baobaböljy ravitsee, parantaa ihon kimmoisuutta ja tukee solujen uudistumista sekä parantumista. Baobaböljy sisältää runsaasti antioksidantteja ja sen vuoksi se on huippuraaka-aine taistelussa ihon vanhenemista vastaan.
Vaniljalla on voimakkaat antioksidanttiset ominaisuudet ja samalla sillä on taivaallisen makea tuoksu, joka rentouttaa ja rauhoittaa.
Pakkauskoko: 2 ml näyte





