Kotimaiset bertil’s D-vitamiinipurutabletit sisältävät D3-vitamiinia maukkaassa muodossa. Appelsiinilla maustetut hammasystävälliset ksylitolitabletit maistuvat koko perheelle. D-vitamiinia tarvitaan vahvan luuston ja hampaiden ylläpitoon. D-vitamiini mm. edistää ravinnon sisältämän kalsiumin imeytymistä verenkiertoon. Lisäksi se on tärkeä vitamiini vastustuskyvyn ylläpidolle. D-vitamiinilisää suositellaan etenkin vuoden pimeimpien kuukausien ajaksi, mutta monille kohderyhmille myös ympärivuotiseen käyttöön. Käyttö: Annostus: 1 tabletti päivässä. Ohjeen mukaista annostusta ei saa ylittää. Sisältö: Vuorokausiannos 1 tabl. sisältää 50 µg D3-vitamiinia. Ei sisällä gluteenia, laktoosia eikä sokeria. Huomioitavaa: Sisältää makeutusainetta. Liiallisella käytöllä voi olla laksatiivisia vaikutuksia. Ohjeen mukaista annostusta ei saa ylittää. Ei pienten lasten ulottuville. Ravintolisä ei korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveitä elämäntapoja. Valmistettu Suomessa. Säilytyslämpötila: Huoneenlämpö (+15C – +25C)
bertils D3-vitamiini 50 mikrog 150 tabl
10,80€
Lisää samankaltaisia tuotteita
Lisää tuotteita tuotemerkiltä Bertil's
Hyvä tietää
Tuotteen saatavuus, hinta, toimitusajat ja muut ehdot voivat muuttua nopeasti. Suosittelemme tarkistamaan ajantasaiset tiedot aina suoraan myyjän verkkokaupasta ennen tilausta.
Suomessa kuluttajalla on yleensä oikeus palauttaa tuote 14 päivän kuluessa, mutta käytännöt voivat vaihdella verkkokaupoittain. Myyjä vastaa aina tuotteen toimituksesta, hinnasta, takuusta ja mahdollisista reklamaatioista.
Suosittelemme tutustumaan myyjän toimitusehtoihin, palautuskäytäntöihin ja asiakaspalvelun ohjeisiin ennen tilausta. Näin varmistat, että saat juuri sen tuotteen ja palvelun, jonka haluat.









