Houdini M’s Go Jacket Sage Green

177,43€

Tuotetunnus (SKU): houdini1079225-394456-593608 Osasto: Avainsana tuotteelle Tuotemerkki:

Tuotteen myyjä: Widforss

  • Joustava ja kevyt softshell-tuulitakki kierrätettävästä Prime Ripstop™ -materiaalista PFAS-vapaalla vettähylkivällä käsittelyllä.
  • Käytännöllinen rakenne neljällä taskulla ja kaksisuuntaisella vetoketjulla optimaalista toimivuutta varten.
  • Kevyt, hengittävä materiaali tuulta hylkivillä ominaisuuksilla aktiivisiin seikkailuihin.
  • Bluesign®-sertifioidut kankaat ja kiertotaloustuotanto ympäristövaikutusten vähentämiseksi.

Go Jacket on suunniteltu aktiiviseen elämäntapaan – täydellinen kaikkeen pyöräilystä vaativiin seikkailuihin kuten vaellukseen, kiipeilyyn ja melontaan. Pehmeä, kestävä rakenne tekee tästä takista monipuolisen vaatteen aikaisesta keväästä myöhäiseen syksyyn.

A-mallinen siluetti esitaivutetuilla hihoilla tarjoaa poikkeuksellisen liikkumisvapauden. Edessä on kaksi läppätaskua sekä kaksi tilavaa käsitaskua, joista toisessa vetoketjullinen turvatasku. Kun takki on käytetty loppuun, se voidaan palauttaa Houdinille materiaalien uudelleenkäyttöä varten.

Paino: 386 g (M-koko)
Materiaali: Prime Ripstop™, 50% polyesteriä, 50% kierrätettyä polyesteriä

Houdinin kokotaulukon löydät TÄÄLTÄ >

Lisää samankaltaisia tuotteita

Lisää tuotteita tuotemerkiltä Houdini

Varmista tuotteen saatavuus, hinta, toimitusajat ja muut ehdot tuotetta myyvästä verkkokaupasta ennen tilausta.


Widforss

Widforss on erikoistunut metsästys-, retkeily- ja ulkoilutuotteisiin. Toisin kuin perinteiset kivijalkaliikkeet, Widforss toimii täysin verkossa, mikä tekee laadukkaiden varusteiden hankkimisesta helpompaa kuin koskaan.

Scroll to Top